Avrupabirliği
Engellilerin Toplumsal Entegrasyonu

Proje Kadrosu

 

 

YAŞAR TATAR

Yaşar Tatar, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fak / Tıp 1985-1991 yılları arasında, yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enst/Biyomedikal Mühendisliği 1995-2002 yılları arasında, doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü /Beden Eğitimi ve Spor 1992-1995 yılları arasında tamamlamıştır. Doçentlik derecesini Eğitim Bilimleri/ Beden Eğitimi ve Spor alanında almıştır.

Gül Ölçal Fotoğraf

GÜL ÖLÇAL

Gül Ölçal Gaziantep’teki bir çok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev yapmış ve sosyal sorumluluk  faaliyetlerinde yer almıştır. 2012 yılında Fiziksel Engelliler Vakfı Gaziantep şubesi koordinatörlüğü görevini üstlenen Gül Ölçal, vakfın bölgede gerçekleştirdiği Mozaik Eğitim Atölyesi ve engellilere yönelik Sportif Beceri Kazandırma projelerinde aktif olarak görev almaktadır. Gül Ölçal evli ve iki çocuk annesidir.

Verda Özdemir Fotoğraf

VERDA ÖZDEMİR

Verda Özdemir, 2012 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bölümünde Yüksek Lisans eğitimine başladı. 2011-2013 yılları arasında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu yaz dönemi ile kış dönemi spor etkinliklerinde ve 2012-2013 yıllarında İstanbul Beykoz Kaymakamlığı ile Marmara Üniversitesin ortak projesi olan “Zihinsel Engelliler Yüzme Projesi” ‘nde yüzme eğitmeni olarak görev yaptı. Engelli çocuklar üzerine çeşitli seminer ve kongrelere katılan Verda Özdemir, 2012 yılında engelli çocuklara yönelik çalışmalarını Uluslararası Spor Bilimleri Kongresinde sundu. 2012 yılında başladığı Fiziksel Engelliler Vakfı Sportif Beceri ve Koordinasyon (SBK) Eğitimi Projesine, Fiziksel Engelliler Vakfı ile Avrupa Birliği işbirliğiyle kurulan Gaziantep SBK Projesinde Şef Eğitmen olarak devam etmektedir.

Mahmut Balyemez Fotoğraf

MAHMUT BALYEMEZ

Mahmut Balyemez,  2007 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda Futbol Antrenörlüğü Bölümünde mezun oldu. İki yıl Arabanspor Futbol kulübünde antrenörlük, 4 yıl sınıf ve beden eğitimi öğretmeni olarak görev yaptı. 2012 yılında Fiziksel Engelliler Vakfında spor eğitmeni olarak görev almaya başladı ve hala görevine devam etmektedir.

Anıl Sayın Fotoğraf

ANIL SAYIN

Anıl Sayın, 2011 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümünden mezun olmuştur. 2001/2009 yılları arasında ulusal ve  uluslar arası turnuvalar dahil birçok turnuvaya katılıp ülkemizi temsil etmiştir. 2013 yılı Kasım ayı itibariyle Fiziksel Engelliler Vakfında spor eğitmeni olarak görev almaya başladı ve hala görevine devam etmektedir.

Müjde Atıcı

MÜJDE ATICI

Müjde Atıcı, Gaziantep’te 1988 yılında doğdu. Spora 1993 yılında 5 yaşında bale ile başlayarak, 7 yaşında Gaziantep Kamil Ocak Yüzme Kulübünde yüzme sporuna başladı. 2007 yılında Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulunda Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümüne girmeye hak kazandı. Pilates, fitness ve step aerobik branşlarındaki programlara katılarak 2008 yılında bu branşlarda eğitmenliklere başladı. Gaziantep, İzmir ve Muğla şehirlerinde spor merkezleri ve okullarında antrenörlük yaptı. 2012 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Yüksek lisansa başladı. 18-24 yaş arası yüzme sporu yapan kadınlarda core antrenmanın etkisini araştıran tez konusu ile 2013 yılında mezun oldu.

 AYLIN_DURAN

AYLİN DURAN

Aylin Duran, 1986 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk okul, orta okul, ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamlayan Aylin Duran, 2009 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. Aynı yıl Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans Eğitimine başladı ve 2012 yılında Yüksek lisanstan mezun oldu. Beden Eğitimi ve Spor ile ilgili çeşitli seminerlere katıldı. Şu an Fiziksel Engelliler Vakfı Sportif Beceri ve Koordinasyon (SBK) Eğitimi Projesine, Eğitmen olarak devam çalışmaktadır.