Avrupabirliği
Engellilerin Toplumsal Entegrasyonu

Proje Ortakları

MARMARA ÜNİVERSİTESİ BESYO

SBK Merkezinde çalışacak olan uzman eğitmenlerin seçimleri, MÜBESYO öğretim elemanı ve FEV’in uzman eğitmenleri tarafından gerçekleştirilecektir. Eğitmenler, İstanbul’da Anadoluhisarı Kampüsünde Spor Akademisi bünyesinde FEV ve MÜBESYO işbirliği ile sürdürülen SBK Eğitim Merkezi’nde toplam 80 saatlik bir eğitime tabi tutulacaklar, söz konusu eğitim programını başarıyla bitirenlere Marmara Üniversitesi ve FEV tarafından SBK Uzman Eğitmen Sertifikası verilecektir. Uzman eğitimcilerin eğitimi ve sertifikalandırılması amacıyla MÜBESYO tarafından hazırlanılmış eğitim-uygulama programları kullanılacaktır.

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ

Şehitkamil Belediyesi, proje ortağı olarak yerel dinamiklerin işletilmesini sağlayacak, çeşitli girdi ve hizmetlerin belediye kaynaklarından sağlanması suretiyle katkı sağlama rolünü üstlenecektir. SBK Merkezi’nin kurulması için mekan temini, ısıtma, soğutma ve aydınlatma giderleri; tanıtım materyallerinin basımı; sonuç konferansı ile ilgili lojistik destek Şehitkamil tarafından karşılanacaktır.

Ayrıca, projenin engellilere duyurulması, SBK Merkezine eğitim almak için gelecek çocukların ve refakatçilerinin iki yönlü transferi de Şehitkamil Belediyesi tarafından sağlanacaktır.

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (GAÜN)

Gaziantep Üniversitesi, SBK Projesinin her aşamasında aktif olarak rol alacak ve bilgi transferini hızlandırmak için tüm desteği verecek. Proje Koordinatörü temini ve eğitmen desteği konusunda da rol üstlenecek.